Dita Charanzová zvolena místopředsedkyní výboru IMCO

Česká europoslankyně Dita Charanzová byla zvolena místopředsedkyní výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele (IMCO). Do vedení jednoho z klíčových výborů EP se tak dostává český europoslanec po několika letech. 

"Výsledek volby a důvěra kolegů mě samozřejmě potěšily, na druhou stranu cítím i závazky, které z postu plynou. V Unii je tak trochu blbá nálada a začátek jednání o brexitu jí rozhodně nepřidá. V takové situaci mohou být výhody jednotného trhu pro další budoucnost EU klíčové. Oblasti, které spadají pod výbor IMCO, považuji opravdu za podstatné. Jednou z mých priorit je proto prohlubování jednotného trhu v oblasti služeb, tak aby i čeští pracovníci mohli volně působit n a trzích v EU," říká Dita Charanzová.

Podle Dity Charanzové je třeba zaměřit se na vytváření jednotného trhu v digitálním prostředí EU i na ochranu spotřebitele v přiměřených intencích:

"Ochrana spotřebitele by měla být zaváděna v případech, kdy je jí skutečně třeba. Nesmíme ze spotřebitele dělat loutku, kterou je třeba chránit před všemi nástrahami světa. To je dobře vidět třeba u rozvoje nových forem podnikání. Pokud bychom je svázaly rigidními pravidly, dost možná by nemohly fungovat. Velký úkol, který máme v online prostředí je vytvoření jednotného digitálního trhu EU. Dlouho o tom mluvíme a konkrétní výsledky zatím spíše chybí. Dnes má každá země vlastní pravidla pro online prostředí, což je nečitelné pro spotřebitele i byznys. Je načase s tím něco udělat."