Prodloužení roamingu pro občany EU

Evropský parlament hlasuje o prodloužení bezplatného roamingu v EU, nařízení by mělo platit až do roku 2032. Tuto výhodu využilo již 170 milionů občanů. Ti tak mohli při svých cestách po Unii telefonovat domů bez poplatků.

 „Jsem ráda, že se nám podařilo prodloužit dnešní evropská pravidla k roamingu, na které si již občané zvykli, přijali je jako každodenní součást svého života a nesmí se na tom nic měnit,“ říká Dita Charanzová, místopředsedkyně Evropského parlamentu.

Dita Charanzová byla v minulém volebním období zpravodajkou Evropského parlamentu k telekomunikačnímu kodexu a podařilo se jí prosadit zlevnění cen volání z domácí sítě do jiných zemí EU.

„Dříve když jsme volali z Česka do chorvatského penzionu, platili jsme nesmyslné sumy, i 30 korun za minutu. Naštěstí se mi podařilo vyjednat zastropování cen a všichni tak mohou volat od roku 2019 v rámci Evropské unie za rozumné peníze. Tato dohoda platí v tuto chvíli do roku 2024 a mým cílem je, abychom ji rovněž prodloužili. Zákazníkům to usnadňuje život a šetří jejich peněženky. Jedná se již o jistý standard a nemůžeme jim ho upřít,“ dodává Charanzová.